Gönül Elleri Çarşısı
Fotoğraf Galerisi
Basında Biz
Bize Ulaş
Çalışma Sistemimiz
Çalışma Sistemimiz
Ayın Gönüllüsü


ANA MENÜ ANA SAYFA » Haberler » Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda Başkasının Gözünden Mutluluğu Öğrendik
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda Başkasının Gözünden Mutluluğu Öğrendik  Yazdır

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda görev alan aktif Kadın Kent Gönüllüleri ile yaptığı toplantıda yeni dönem proje ve çalışmaları değerlendirdi.
Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı ev sahipliği yaptı. Toplantıya Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Derya Bacacı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yönetim Kurulu Üyeleri ve aktif Kadın Kent Gönüllüleri katıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda görev alan aktif Kadın Kent Gönüllüleri ile tek tek selamlaşarak sohbet etti.

Biz, Başkasının Gözünden Mutlu Olmayı Öğrendik
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, toplantıda yaptığı konuşmada ihtiyaç sahiplerine yardım için bir araya gelen Kadın Kent Gönüllüleri’ne teşekkür etti. Kadın Kent Gönüllüleri’nin Gönül Elleri Çarşısı’nda birikimini, zamanını ve enerjisini başkasının mutluluğuna adadığını belirten Dr. Fatma Yazıcı, “Başkaları için bir şey yapmak adına 10 yıldır bir aradayız ve birbirimizi bu yolda hiç yalnız bırakmadık. Bunun için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bizler yaşımızın, düşüncelerimizin hiçbir önemi olmaksızın buradayız, birlikteyiz. Yıllar önce yola çıkarken “Acaba hayal mi, hayal mi görüyorlar. Bu kadar kadın nasıl yapar? Birkaç yıl yapar, devam edemez” düşüncesiyle bizi yıldırmaya çalışanlar vardı. Bugün görüyoruz ki 10. yılı birlikte deviriyoruz. Tuzla’da birikimini, zamanını, enerjisini başkalarının mutluluğuna ayıracak yada başkaları için bir şey yapacak yada kendinden başkasını düşünebilecek kadınlar vardı. Ben şahsen bunu düşünmüştüm, görmüştüm. Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı, Gönül Elleri Çarşısı’nı en değerli projesi olarak gördü ve tüm faaliyetlerimizi destekledi. 10 yılın sonunda sayımımız azalmadı, her gün arttı. Tuzla için iyi ve güzel çalışmalarda bulunduk. Tuzla’ya katkı sağlarken, başkasının gözünden mutlu olmayı öğrendik. Birikimimizi başkalarına aktarabilmenin mutluluğunu yaşadık. Çünkü niyetimiz çok halis. Biz kimsenin düşüncesine, fikrine, inancına, görüntüsüne ve ırkına bakmadan tek ortak şartımız gerçek ihtiyaç sahibi yada maddi-manevi yardıma ihtiyacı olana yardım elini uzatabilmeyi hedefliyoruz” dedi. 
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, Kadın Kent Gönüllüleri’nden Sokak Gönüllüsü Projesine destek istedi. Projenin amacını “Bizden haberdar olmayan ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaşmalıyız” şeklinde ifade eden Dr. Fatma Yazıcı, sokak gönüllülerinin önemini “Bizden haberi olmayan, yardım istemeye çekinen ve utanan gerçek ihtiyaç sahiplerine her sokakta, her mahallede ve her sitede bizlere yardımcı olacak sokak gönüllülerimiz ile ulaşabiliriz” sözleriyle vurguladı.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda görev alan aktif Kadın Kent Gönüllüleri, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı’ya teşekkür etti. Toplantı, günün anısına fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 
GonulElleriCarsisi.com 2010
Gönül Elleri Çarşısı bir Tuzla Belediyesi İştirakidir.