Gönül Elleri Çarşısı
Fotoğraf Galerisi
Basında Biz
Bize Ulaş
Çalışma Sistemimiz
Çalışma Sistemimiz
Ayın Gönüllüsü


ANA MENÜ ANA SAYFA » Çalışma Sistemi » Çalışma Sistemi
Çalışma Sistemi  Yazdır
Yardım başvuruları merkezimizde toplanır.

Yardım talep eden aile, yaşadığı ortamda Tuzla GÖNÜL ELLERİ ÇARŞISI personeli veya gönüllüleri tarafından ziyaret edilir.

Aile fertlerine Sosyal İnceleme Formlarında bulunan ve yoksulluk durumu hakkında bilgi alınmasını sağlayacak sorular yöneltilir..

Evdeki insani yaşam standartlarına uygun olmayan koşullar, eşyalar ve kullanılabilirlik durumu forma işaretlenir. Ailenin aylık gelir-gider ve borç durumu sorulur..

Aileye gönül ellerinden talebi sorulur.. Nakit, gıda, giyim, beyaz eşya, barınma, ev eşyası ..vs.. talepleri not alınır..

Sosyal inceleme görevlisi, fertlerin, eğitim, çalışma, sağlık ve öğrenim durumlarını,sosyal güvencelerini ve aile hakkında vurgulamak istediği notları tek tek ve özenle doldurur formumuza..

Son olarak edindiği bilgileri komşulara, esnaf yada aileyi tanıyan ve hakkında bilgi verebilecek kişilere doğrultur..

Böylece sosyal inceleme görevlisi üzerine düşeni yapmış ve sosyal incelemeyi tamamlamış olur..

Merkezimiz bilgileri alır almaz dosyayı Yardım Değerlendirme Komisyonuna sunar ve ailenin durumuna göre alınan yardım kararları çerçevesinde hazırlanan malzeme adrese ulaştırılır..


İkinci el bağış kabul etme…

Evinde ihtiyaç fazlası ev eşyası olan ve verecek yer arayan vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakınız.. 

Ekibimiz adres bilginizi aldıktan sonra sizinle belirlenecek zamanda, vermek isteyeceğiniz eşyalar evinizden alınıp gönülelleri çarşısı deposunda yerini alacaktır.

Tüm giriş ve çıkışlar barkod ile yapılıp, yardımların yapıldığı kişiler ve yardım miktarları sistemimizde kayıt altında tutulmaktadır. 
GonulElleriCarsisi.com 2010
Gönül Elleri Çarşısı bir Tuzla Belediyesi İştirakidir.