Gönül Elleri Çarşısı - Ziyaretçi Defteri

Yorumlarınızı Bekliyoruz
Yorumlarınız

20. yorumdan 11. yoruma kadar görüntüleniyor. (Toplam yorum sayısı: 24)

İsim:
yalin osgb
Yorumlar:
siteniz çok güzel. başarılarınızın devamını dilerim. beğenerek takip ediyoruz.
25 04 2014 - 01:20
İsim:
Yalın Osgb
Yorumlar:
çalışmalarınızda başarılar dileriz. çok güzelmiş.
21 04 2014 - 03:00
İsim:
N. Dimen
Yorumlar:
Özürlü kızımın aylık bez ihtiyacını karşılayan siz gönül dostlarına teşekkürler.
16 03 2014 - 10:37
İsim:
kanal7 sohbet
Yorumlar:
S.a Hayırlı Günler www.kanal7sohbet.us Ekibi Olarak Sayfanız Hayırlı Olsun.

Web Siteniz ilgi çekici Duruyor ve Göze Çok Hoş Geliyor. Teşekkürler.
08 02 2014 - 01:28
İsim:
mustafa
Yorumlar:
hepinizden Allah razı olsun...
09 01 2014 - 07:26
İsim:
kübra
Yorumlar:
ÇALIŞMALARINIZIN DEVAMINI DİLERİM BOYLE PROJELERİ HAYATA GEÇİRDİĞİNİZ İÇİN AYRICA BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR.ŞADİ YAZICI'YA TEŞŞEKÜR EDERİM :) SAYGILAR SEVGİLER :)
23 12 2013 - 11:09
İsim:
Kader Turgut Kara
Yorumlar:
Günlerden salı ve ben Gönül elleri çarşısında incelememi yapmak için yanımdaki arkadaşımla yola çıktım.Bazı incelemeleri yaptıktan sonra bir eve geldik, elimde zor durumda olduklarını anlatan bir kadının yazdığı dilekçe ile... Kapıyı çaldım, bir hanım açtı. Adını oda diye adlandırdığımız en fazla dört kişiyi zar zor alabilecek bir yere buyur edildik..Tam da çocukların okula gönderilme saatine denk gelmiştik, yerde sofra, sofranın üstünde ise tabaklar..Boy boy beş tane çocuk, hepsinin gözlerinde ışık, yüzlerinde ise sıcacık bir gülümseme..Bir tarafta ise yaşı altmışı geçmiş bir amca dertli dertli oturuyordu kanepede, meğerse dedeleriymiş. Anne hem bizimle konuşurken hem de çocukları sofraya çağırdı, öyle ya yemek yiyip okula gitmeleri gerekiyordu. Yanımdaki arkadaşımla birlikte inceleme kağıdını doldururken sofrada sadece bir çeşit yemeğin olduğunu farkettim; o da mercimek çorbası.. Çocuklar tabaklarına doldurulan mercimek çorbasına doğrayabildikleri kadar ekmek doğrayıp büyük bir iştahla yemeye başladılar. Arkadaşıma baktım, o da bana aynı duygularla baktı..Sofrada mercimek çorbasından başka bir şey yoktu, ne bir salata, ne bir ana yemek, ne de bir tatlı,hiçbir şey...Üzüntümü hiç belli etmesem de sanki yüreğimi birileri duvardan duvara fırlattı.O çocukların yemeklerini yerken mutlulukları gözümün önünden gitmiyor. Hukuk bürosundan gelen bir kağıdı okudum, eşi yedi ay işsiz kalmış ve o süreçte kredi kartından çekerek alışveriş yapmışlar, şimdi ise borçları üç gün içinde ödenmediği takdirde evlerine haciz geleceği yazıyordu. Haciz gelse ne alabilirdi ki ? Eşyaların hepsi eskimiş, kırık dökük.. O an aklıma o evin babası geldi, kim bilir ne kadar üzülüyordur. Bir baba için eve çocuklarının istediği şeyleri getirememek, onları hayal kırıklığına uğratmak ne kötü bir şeydir... Bizi gülümseyerek uğurladılar...İşimi bitirip evden çıktıktan sonra ise artık kendimi tutamadım.. Ne nankörlükler yapıyorduk kendi hayatlarımızda.. Her şeyimiz var ama bir şey eksik galiba ; şükür.. Gönül ellerine gittik, o aileye yardım edildi ama bir de o çocukları pasta, kurabiye ile mutlu etmek istiyorduk. Hemen yetkili arkadaşımın talimatıyla pasta, kurabiye, meyve suyu ve çocukların sevineceği başka şeylerin de olduğu koca iki poşetle evlerinin kapısını tekrar çaldık. Bizi hemen tanıdılar, hepsi koştu ve ellerimizdeki poşetleri aldılar. Biz evimize doğru giderken ruhum onlarla birlikte o odadaydı. O çocukların pastayı yerken yaşadıkları heyecanı ve mutluluğu ben yaşıyordum, sanki o pastadan ben de yiyordum. işte hayat buydu... Birileri için bir şeyler yapabilmek mutluluğun adıydı..
Bize bu fırsatı veren Gönül Elleri çarşısına yürekten teşekkür ediyorum.Ve sizleri de İYİLİĞİ AYAĞA KALDIRMAK için bir şeyler yapmaya davet ediyorum.
Unutmayın; Onlar sizin kapılarını çalmanızı bekliyor, ne olur onları o kapılarda bekletmeyin !
03 04 2013 - 10:24
İsim:
TUĞBA TEMİZOĞLU
Yorumlar:
''Fazilet sahibi insanlarla saadete ulaşmak'' işte gönül ellerimiz...başarılarınızın devamını diliyorum!
20 02 2013 - 09:40
İsim:
Ayşegül Öznar Güleç
Yorumlar:
Merhabalar
Ben de bu muhteşem merhamet ordusuna katılalı tam 7.5 ay oldu. Öncelikle beni bu güzel çalışmaya ortak eden Kader Turgut Kara'ya teşekkürlerimi bir borç biliyorum.Daha sonra da başta Emine Karadağ ve Emine Okutucu olmak üzere tüm çalışanlara sağolun vede varolun diyorum.neredeyse 20 yıldır islami derslerin içindeyim ve halen devam ediyorum.Bu kurum 20 yıldır öğrendiklerimi pratiğe dökmeme vesile olan bir yerdir..Bizim ilk öğrendiğimiz şey müslüman banane diyemez, müslüman çevresine duyarlı olandır. İşte bu kurum banane demeyenlerin,duyarlı insanların birarada olduğu bir kurumdur.Bir de şunu eklemek istiyorum Tuzla belediyesi Gönül Elleri çarşısı bir saadet zinciridir.ne demek istediğimi ancak benim gibi gönüllüler anlayabilir.Son olarak bize bu fırsatı veren Sayın Şadi Yazıcı Bey'e ve değerli eşlerine şükranlarımı sunar,Rabbimden tüm bu yapılanları ve de yaptıklarımızı katında kabul etmesini niyaz ederim.Rabbime emanet olun....
18 07 2012 - 11:33
İsim:
Osman TATAY
Yorumlar:
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı olarak; okulumuzda Özel Eğitim alan yardıma gereksinimi olan öğrencilerimize giysi yardımında bulunmanızdan dolayı başta Belediye Başkanımıza ve Gönül Elleri Çarşısı yöneticilerine, üyelerine öğrencilerimiz ve kurumumuzda çalışan bütün arkadaşlar adına şükranlarımızı ve saygılarımızı en içten duygularımızla sunarız. Bizleri ve öğrencilerimizi onurlandırdınız. Çok teşekkür ederek çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.
Osman TATAY
Özel İlk Bilgin Özel Eğitim
Ve
Rehabilitasyon Merkezi
Kurucu
29 05 2012 - 10:49